Mlékojedští vyprovozeni čtyřbrankovým přídělem

V neděli 9. dubna jsme na našem svatostánku V Olších hostili soupeře ze spodních pater tabulky TJ Start Mlékojedy.

Již od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Petra Malíře jsme měli míč více ve své moci a tím pádem si vytvořili i pár gólových šancí. V těch asi největších se objevili Růžička s Dobiášem. Prvně jmenovanému bohužel nevyšla klička gólmanovi, druhý zase neprostřelil Željazkova v bráně hostů.

Radovat z gólu jsme se mohli až ve dvaadvacáté minutě. Kefurt poslal přímý kop přesně na hlavu Václava Růžičky a ten z hranice šestnáctky přeloboval bezmocného Željazkova.

Hosté se pochopitelně také tlačili do útoku, ale jejich pokusy většinou končily mimo naší branku stráženou Vítězslavem Langem.

Do konce prvního poločasu stojí ještě za zmínku akce Jáchyma Kulhavého, který na pravé straně obešel hned dva protihráče, poslal míč do vápna na Růžičku, ale jeho hlavičku pohodlně lapil Željazkov. V úplném závěru poločasu měl šanci Kinter, jehož pokus po nacvičeném signálu vyhlavičkoval jeden z obránců na brankové čáře.

Vstup do druhého poločasu byl z pohledu hostů přímo hrůzostrašný. Hned po pár vteřinách hry o poločas vystřídavší Bodnár fauloval ve vápně Kintera a nařízený pokutový kop proměnil tradiční exekutor Matěj Řenč. O pár minut později jsme měli zahrávat další penaltu, ale další zákrok Bodnára tentokráte na Martina Kolmistra posoudil arbitr jako dovolený.

Druhý gól v síti hostů nám dodal klid na kopačky, což v šedesáté minutě vyústilo ve třetí gól, jehož autorem byl Růžička. O sedm minut později se taktéž podruhé v zápase prosadil Matěj Řenč, který využil krásné přihrávky Kulhavého a přehodil vyběhnuvšího brankáře Mlékojed.

Poté se blýskl skvělým "elásticem" Kefurt, kterého pak musel obránce zastavit jen za cenu faulu. Z následné standardky zahrávané právě Kefurtem pálil Růžička mimo branku hostí.

Mlékojedští fotbalisté ve druhém poločase již nekladli většího odporu. Buď se utopili ve vlastním kličkách nebo si s ojedinělými útočnými výpady poradila pozorná obrana.

V úplném závěru mohl, spíše měl, skórovat ještě Kinter, ale z malého vápna, nikým nehlídaný, málem přestřelil i pletivo za brankou.

Tři body tak po zásluze zůstávají doma po výhře 4:0. V dalším kole nás v sobotu 15. 4. čeká výjezd do Cítova.

FK Kralupy 1901 – TJ Start Mlékojedy 4:0 (1:0)

Góly: 22. a 60. Růžička, 46. z pen. a 67. Řenč

Sestava: Lang – Řenč, Froněk, Černý, Kinter – Kulhavý, Šíma, Kefurt, M. Kolmistr – Dobiáš (46. Pakandl), Růžička

Rozhodčí: Petr Malíř – Jan Moško, Oldřich Eder