Na úvod přípravy jsme po kvalitním výkonu prohráli

FK Kralupy 1901 vs AFK Libčice 4:5 (2:2)

Od posledního mistráku uběhlo přibližně čtvrt roku a kvapem se blíží začátek jarních odvet. Přípravu máme již několik dní rozběhlou a proto byl potřeba prostor i pro nějaké přátelské utkání. V prvním utkání letošního roku jsme zajížděli do centra Sparty na Strahově, soupeřem byli Libčice. K zápasu jsme odjížděli v po slepené sestavě s ambicemi kvalitně proběhnout i jinak než na oválu či výběhu na Hostibejku.  Libčice přijely i se svojí hvězdou Bittengelem či několika hráči, který prošli ligovými týmy  a posílení o jednoho hráče z Vltavínu, takže zápas sliboval zajímavou konfrontaci s nadstandardně kvalitním kádrem.   

Od první minuty bylo jasné kdo bude hrát s míčem a kdo po většinu utkání jen běhat, i přes velké držení míče libčickými hráči si nevytvořili žádnou větší šanci, my jsme se snažili hrát zezadu a jednodušeji. Díky jednoduchosti a přímočarosti jsme se dostali do dvou brankového vedení. První branka přišla po krásné akci po ose Miler- J. Polák a zakončující Matějček, druhá branka přišla po chybné rozehrávce kdy J. Polák servíroval na osamoceného Růžičku a ten ve svém debutu využil příležitosti skórovat. A molo být veseleji, kdyby rozhodčí odpískal pokutový kop za úmyslné hraní ruky ve vápně, ale nestalo se tak. Bohužel náš dvoubrankový náskok nevydržel ani 10 minut, hosté po rychlé akci snižovali. I přes dobré přechody do útoku jsme si nevypracovali ve zbytku poločasu nějakou větší šanci či nějaké nebezpečné zakončení, maximálně hlavička J. Poláka doprostřed branky. Za to hosté jich měli ještě několik a jednu z nich proměnili ve vyrovnávací branku, kdy si libčický útočník doslova pohrál s celou obranou a v jednu chvíli ji poslal „na párek“.

Do druhého poločasu obě mužstva udělala nějaké změny a poslali na trávník hráče širšího kádru, ale na tempu hry to nebylo znát. Opět se opak úvod zápas, kdy hosté nás natlačili na třicet metrů před bránu a jen díky jejich nepřesnému zakončení jsme neprohrávali. Trest mohl přijít záhy, když J. Polák vysunul aktivního Pexu a ten tváří tvář brankáři vyhořel. Skóre se nakonec měnilo a to v náš neprospěch, Libčice potrestali naší nedůslednosti bránění při rohovém kopu a dostali se poprvé v zápase do vedení. O vyrovnání za pouhých pět minut se postaral ukázkovým trestným kopem Miler. Zápas pokračoval jak na houpačce s množstvím brankových příležitostí a to především ze strany Libčic, které si své vedení vzali za krátkou dobu zpět po nádherné akci se zakončením do prázdné branky.  Hned z protiútoku byl faulován Matějček a k míči se opět postavil Miler a po profesorsky sehrané akci na jeden dotek vysunul M. Topora a ten nadýchaným centrem našel Matějčka, pro kterého nebyl problém skórovat. Nakonec se z vítězství mohli radovat Libčice, když toto utkání bohaté na branky a pohledné akce, rozhodl jejich nejlepší střelec O. Hrdina.

I lepenou sestavu na obou stranách bylo utkání hrané v celkem kvalitní úrovni, hosté disponují velmi kvalitním kádrem a to pocelé utkání potvrzovali. My jsme si služně zahráli a předvedli kvalitní výkon, na kterém bude ještě potřeba zapracovat do začátku sézony, hlavně po fyzické stránce jsme pokulhávali za naším soupeřem.

???   - Miler, Řenč, Topor, Beneš- Pexa, J. Polák, R. Polák , Topol- J. Matějček, Růžička 
Střídání- V. Matějček, Kinter

 

 

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode