Neuvěřitelný druhý poločas. Béčko deklasovalo lídra soutěže z Ovčár sedmi góly!

Naše B mužstvo ve druhém jarním kole zavítalo na půdu Sokola Ovčáry, momentálně vedoucího týmu Rebel III. třídy. Postavení soupeře v tabulce, malé a hrbolaté hřiště, tmavá neuklizená kabina, celkově velmi nepříjemné prostředí i marodka v našem týmu. Všechny tyto faktory poukazovaly na jasného favorita a to na domácí výběr.

První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Domácí se snažili dlouhými nakopávanými balóny přelstít kralupskou obranu, ta si však se všemi takovými pokusy poradila. Hra našeho týmu, vedena především po pravé straně, končila buď nepřesným zakončením či nepřesnostmi ve finální a předfinální fázi, zapříčiněnými i neudržovaným hřištěm. Jediné ohrožení ze strany domácích přišlo z rohového kopu, trmu vrmu v pokutovém území ale rozřešil faul jednoho z domácích fotbalistů.

Závěr poločasu byl pak hrubě ovlivněn zákrokem domácího Stupky na Martina Kolmistra, kterého museli odnést na nosítkách a naštěstí vyvázl „pouze“ s pěkným obtiskem špuntů a výronem kotníku. Stupka byl dle rozhodčího utkání potrestán spravedlivě - žlutou kartou.

Poločas tak skončil za bezbrankového stavu 0:0.

Druhý poločas přinesl úplně jiný fotbal. Diváci i samotní aktéři utkání pak byli svědky opravdové rarity. A to sedmi branek v domácí síti během sedmatřiceti minut!

Hned od prvních sekund druhého dějství převzali otěže utkání naši fotbalisté a po pěti minutách se ujali vedení. Nepovedená střela Šebesty se ukázala jako geniální přihrávka, kterou dokázal proměnit ve skluzu Denis Klier v první branku. V 55. minutě zvyšoval skóre na rozdíl dvou branek po rohovém kopu Zabilanského hlavou Pakandl a bylo ještě veseleji. Poté v rozmezí dvou minut, konkrétně v minutě 66. a 68. dovršil hattrick Denis Klier a rázem to bylo 0:4 z pohledu domácích! A to ještě nebylo vše.

Opaření domácí, kteří se druhý poločas jali hrát kombinační fotbal, což bylo jejich největší chybou, nevěděli, kde jim hlava stojí a kdyby museli zaplatit vstupné za ten kolotoč, na kterém se v podání našich fotbalistů vezli, nikdo by se nemohl divit.

Čtvrt hodiny před koncem vyslal prudkou střelu z dobrých dvaadvaceti metrů Glogas a propálil brankáře Zedníka, který si ten den zeď mezi třemi tyčemi opravdu nepostavil. 0:5!

V závěru zápasu se pak ještě blýskl dvěma góly navrátilec Filimonov. Ten nejprve doklepl od břevna odraženou střelu Kintera z přímého volného kopu, aby si pak o minutu později udělal kužely ze dvou domácích obránců a prostřelil z úhlu domácího strážce svatyně.

Kdo to neviděl, neuvěří. Neuvěřitelný druhý poločas a místy až exhibice. Náš B tým tak odjíždí z Ovčár se třemi body po výsledku 0:7!

FC Sokol Ovčáry – FK Kralupy 1901 B 0:7 (0:0)

Góly: 51., 66. a 68. Klier, 55. Pakandl, 75. Glogas, 87. a 88. Filimonov

Sestava: Křemenák – Neumann, Koníček, Nikolov, Hénig (65. Filimonov) – Zabilanský, Glogas, M. Kolmistr (43. Šebesta), Kinter – Pakandl, Klier