OP: 19 kolo FK Kralupy 1901 - SK Mšeno 5:0 (2:0)

Vstup do jara nám příliš nevyšel. První tři kola jsme nezískali ani bod a začalo nám téct do bot. Ze spodních pater se soupeřům dařilo bodovat a rozdíl mezi sestupem a námi činil před tímto kolem jen 6 bodů ( díky sobotním utkáním už jen 3). Do utkání se Mšenem jsme šli s novou trenérskou tváří na lavičce. Naše Áčko převzal Dalibor Dobiáš, jednou z hlavních úkolů bylo v dnešním utkání získat tři body a pozvednout trošku tým z deky, která na nás padla.

Utkání jsme začali v pozměněném rozestavení a za slabého deště ne zrovna nejlíp. Po hrozných individuálních chybách ve středu pole nás hosté mohli nesčetněkrát v první patnácti minutovce ztrestat. Naštěstí a bohudík nebylo rozhodnuto v náš neprospěch a nakonec jsme šli do vedení my. Za obranu si naběhl Polák J. a servíroval milimetrovou nahrávku před prázdnou bránu Růžičkovi, který neměl problém skórovat.  Poté přišla nepříjemná chvilka pro hostujícího hráče, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách kvůli vážnému zranění kolene. Poslední desetiminutovka nabídla gól a červenou kartu pro hostujícího hráče Guttenberga ml. Nejprve po nacvičeném signálu z trestného kopu skóroval Topor, který se objevil úplně osamocen za obranou. Těsně před poločasem přišlo vyloučení po druhé žluté kartě a Mšeno muselo zbytek utkání dohrávat v deseti. Viděl bych v tomto rozhodující moment utkání.


Vstup do druhého poločasu nám konečně vyšel podle představ. Tím bylo co nejdřívější navýšení skóre na rozdíl tří branek. Aktivně hrající Topol uplatnil svojí rychlost, důraz a v povedeném přečíslení nahrával na volného Růžičku před kterým zívala prázdná branka. Místo poklidného utkání se nám několikrát zajiskřilo v některých soubojích, napomáhalo tomu i podmáčené hřiště, které od úvodní minuty zkrápěl déšť. Hosté se k „ohrožení“ či zakončení dostávali sporadicky. V polovině druhého poločasu se O hattrick postaral Růžička, kterému opět asistoval Topol, který ukázal proč patří na kraj zálohy. V dnešním utkání nejspíše nastudoval manuál ke své rychlosti (spíše od Ferrari), chytl se vzduchového pytle a ve správný moment zařadil vyšší rychlostní stupeň a nahrával na osamoceného „Růžu“. Poslední slovo si vzal Vokoun, který překvapil sebe i Hnízdila a z nepovedeného centru byl nádherná branka.


Povinné tři body zůstali doma, ale lehké utkání to nebylo. Minimálně prvních dvacet minut bylo Mšeno nebezpečnější, ale své šance nevyužili a proto si z Olší neodváží ani bod.
I přes nepřízeň počasí si do ochozů v Olších našlo cestu celkem slušný počet diváků a to i našich nejvěrnějších, kteří přijeli až z Prahy…. Za to jim patří dík celé kabiny !!!

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode