OP: 23. kolo Vltavan Chvatěruby - FK Kralupy 1901 0:2 (0:1)

O nadcházejícím víkendu nás čekal jeden z klíčových zápasů v boji o záchranu. Druhé venkovní utkání za sebou nás poslalo do Chvatěrub, které se smiřují jen s velmi malou teoretickou šancí na záchranu.

Bohužel jsme zápas nezačali dobře, domácí byli pohyblivější a více na míči. Přesto jejich hra končila před velkým vápnem. Do vedení jsme se mohli první dostat my, bohužel naše zakončení není stále dobré a je vidět na mužstvu deka z potřebných bodů. V největší naší šanci přestřelil Řenč z malého vápna. Další pokusy z trestných kopů z velmi nadějných pozic skončily nevyužity. Až v nastaveném čase se k zakončení probojoval Růžička a utaženou střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci.  

Druhá půle začala lépe pro nás a to hned několika zakončeními. Bohužel jsme nebyli příliš přesní a když ano, scházela tomu razance. O osudu utkání mohlo být rozhodnuto několikrát. Bohužel zakončení Matějčka z malého vápna nepotřebuje komentář, když neatakovaný překopne i pletivo za brankou, či průnik Milera a krásné individuální akce Zavadila. Proto jsme museli o body a vítězství bojovat až do konce. Domácí kromě jedné hlavičky více méně končili na hranici šestnácky. Rozhodnout musel až Roman Polák, který nejdříve vybojoval ČISTĚ!! Balón ve vlastním vápně, aby si následně zaběhl za obranu, míč si zpracoval na prsa a pod golmanem zasunul.

Velmi důležité a těžce vybojované body na konec putují k nám. K sestupové pozici máme náskok 3 bodů a proto pro nás bude důležité každé utkání. Hned o tomto víkendu nás čeká další veledůležité a to s Dolanama. 
 

Odpověď na článek ze stránek Chvatěrub:
Rozhodně zápas nebyl ovlivněn rozhodčím natož veden jen jednostranně. V článku mi chybí zmínka třeba kun-fu zákroků domácího gólmana, kdy jen štěstí že netrefil našeho útočníka. Tento zákrok volal po kriminálu ( přesněji podrážka kopaček v úrovni hlavy, kdy náš útočník vypouštěl brejk a žádným způsobem neohrožoval či neatakoval brankáře) a obhajoba jednoho z činitelů Vltavanu, že toto gólman může byla více než k zasmání . Či jeho neustále urážky na syny či rodinné příslušníky hostujících hráčů.
Nebo, část reportu kde zmíněno, že nás nepustili v druhé půli k žádné vážné situaci je velmi scestná. Například samostatné průniky Matějčka, Milera či Zavadila volali hodně hlasitě po gólu. Asi autor článku si spletl barvy, jelikož domácí se k ničemu nedostali.
Co se týče rozhodující branky, nevím čemu se domácí diví resp. asi jen autor, pokud by nebylo dosaženo branky byla by zcela správně písknutá penalta. Oba hráči si z toho souboje odnesli šrám na holeni, nejen váš brankář. Ale rozhodně tam šel hostující hráč čistě, na rozdíl od prasáckého zákroku gólmana. Většinou tyto šrámy vznikají vlastní chybou, jako se tomu stalo teď. Příště by to chtělo trošku objektivního pohledu a psát pravdu.


Závěrem, prosím lidi odpusťte si ty připomínky, že se na to nedá dívat či támhle Lojza, Jarda či beznohý Petr by odtrénovali a zahráli lépe.
Aktuálně nejde o předvedenou hru, ale sbírání bodů. Krásná hra nás neudrží v soutěži.

Spíš by to chtělo podporu.

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode