OP. 28. kolo FK Kralupy 1901 - Slavia Velký Borek 5:1 (2:0)

Krásné nedělní počasí a pěkný fotbal v Olších

V předposledním domácím utkání jsme přivítali Slavii nikoli tu známější pražskou, ale jen tu z Velkého Borku. Hodně omluvenek a současný souběh s naším béčkem bylo největší překážkou při sestavování sestavy. Nečekal nás k tomu lehký soupeř, aktuálně čtvrtý celek OP. Který má ve svém kádru hodně mladých kluků.
 

Od první minuty se hrál pěkný přímočarý fotbal na obou stranách. Přibližně v patnácté minutě jsme šli do vedení zásluhou Růžičky ke kterému se odrazila střela Pexy, který předtím absolvoval více než šedesáti metrový sprint. Zanedlouho poté mohlo být srovnáno z trestného kopu, naštěstí se míč otřel o vnější stranu tyče do autu. Na rozdíl dvou branek jsme mohli odskočit kdyby Polák řešil lepší zakončení než jen bezhlavé napálení míče do gólmana. Nakonec se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, Matějček využil dlouhého míče za obranu od Poláka. Nejdříve si poradil s hostujícím brankářem a poté uklidil míč nad zaskakujícím hráčem v bráně.

Konečně jsme nemuseli nic dotahovat a ještě lépe jsme vedli o dvě branky.
 

Kdo čekal nápor hostů od úvodu druhé půle, tak se mýlil. Aktivnější jsme byli mi a odměnou nám bylo vstřelení třetí branky, Polák využil zaváhání jednoho z obránců a vysunul vpřed Matějčka, který si i napodruhé poradil s brankářem a v pohodě skóroval do prázdné branky. S přibývajícím časem se začalo projevovat vedro, věkový rozdíl, ale především tréninkový deficit u většiny z nás a trestem bylo snížení na rozdíl dvou branek. Hosté povzbuzení brankou otevřeli vzadu vrátka a s hrou na tři beky vrhli vše dopředu a doslova přirazili k vápna. Naštěstí nás podržel několikrát jako obvykle Lang. S nabráním druhého dechu jsme podnikali nebezpečné protiútoky a dva z nich se nám podařilo proměnit. Nejdříve Tarbaj přehazoval vyběhnutého brankáře a poté Vokoun uklízel nepovedenou střelu Pexy do prázdné branky.

Dle mě jeden z nejlepších jarních utkání OP ( min. těch našich). Naše bodová šnůra se protáhla na šest utkání a poskočení na sedmou pozici, kterou budeme chtít udržet dokonce sezony.Lang- Beneš, Řenč, Topol, Miler - J. Polák, Topor( 60. Vokoun),Tarbaj,Pexa - Růžička, J.Matějček

Lístek na fotbal- 20,-
Klobása+ pivo- 60,-
Radost kotle- K NEZAPLACENÍ

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode