Po osmi výhrách v řadě přišla porážka na půdě lídra soutěže!


    Ve dvacátém kole okresního přeboru náš tým zajížděl na horkou půdu Dynama Nelahozeves. Tento duel měl hodně napovědět, jakými směry se bude ve zbývajících zápasech odvíjet poslední čtvrtina soutěže. Kdo někdy byl na Dynamu, tak jistě ví, že tam na kralupské čekalo specifické hřiště, na které jsou zvyklí snad jen domácí. To se potvrdilo od samého začátku a Dynamo této výhody využívalo. V sedmé minutě nakopli domácí dlouhý balón, po kterém se nedomluvili Černý s Křemenákem a ten situaci hasil penaltově. Pokutový kop s přehledem proměnil Šíma. Aby toho nebylo na hosty málo, tak se zranil brankář Křemenák a do jámy lvové musel náhradní brankář Půček. Ovšem mezitím se z třiceti metrů opřel do míče Tarbaj, brankář Kratochvíl situaci podcenil a po zvláštním odskoku po mokré trávě zaplul míč do sítě. Poté ovládli hru domácí a hrál se špičkový fotbal, který rozhodně nenudil. Dynamo útočilo a Kralupy hrály na brejky. Velkou silou domácích jsou dlouhé auty a standardní situace. Toho často využívali a dostávali tak hosty pod velký tlak. Třikrát Kralupy podržel brankář Půček a další šance byly buď obětavě zblokované nebo skončily vedle branky. Ovšem i Kralupy měly šance a jednu z nich využil opět Tarbaj, který přímý kop z pětadvaceti metrů poslal do šibenice. Poté měl ještě šanci Müller, ale neproměnil, což byla pro zbytek zápasu velká škoda. Poločasový výsledek byl pro nás více než přijatelný a chtěli jsme soupeře po pauze dorazit.

    Začátek druhého poločasu byl často rozkouskovaný a to nám vyhovovalo. Po nezáživné pasáži přišel nečekaný úder pro kralupský tým. Domácí Kymr si vzal na své polovině míč, přešel přes volný střed hřiště a nechytatelnou střelou pod břevno nedal Půčkovi šanci. Tato obdržená branka povzbudila Dynamo a to bylo po zbytek zápasu aktivnější. Nejprve nemohl být uznán gól pro hru rukou, ale pět minut před koncem přišel trest, o který jsme si pasivní hrou koledovali. Přímý kop na zadní tyč nikdo neubránil, Juklíček dal míč na hranici malého vápna a pro Radu nebyl problém skórovat. Nezbývalo nám nic jiného, než všechny síly vrhnout do útoku. V poslední minutě a nastavení jsme si vypracovali tři standardní situace, ale kýženou branku jsme už vstřelit nedokázali.

    Tato prohra znamená, že už se musíme soustředit na udržení druhého místa, na které se nebezpečně tlačí Veltrusy. Co se týče výkonu, tak se sice prohrálo, ale se vztyčenou hlavou. Na porážku musíme co nejrychleji zapomenout a odčinit ji v příštím kole, které nás čeká tuto neděli. Na stadionu V Olších přivítáme rezervní celek Libiše, která předvádí v jarní části soutěže slušné výsledky. Výkop je v 17 hodin a všichni diváci jsou srdečně zváni!

 

Dynamo Nelahozeves - FK Kralupy 1901  3:2 (1:2)

Branky Kralup: 13. a 31. Tarbaj

Sestava: Křemenák (14. Půček) - Beneš, Černý, M. Pešek, Krpec - Topol, Jeřábek, Tarbaj, Vokoun - Müller, J. Matějček (49. P. Pešek, 87. Řenč)

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode