Po rozpačitém začátku skončil zápas kralupskou exhibicí

FK Kralupy 1901 - SK Liběchov 7:2 (1:1)

Před reportem bych chtěl upozornit, že kralupští fans předvedli i v menším počtu krásný výkon. Všichni, ale pořád věříme, že máme na víc. Jak na hřišti tak v hledišti. Po postupu vytvoříme klasické PEKLO V OLŠÍCH. HOŠI DĚKUJEME A HESLO POŘÁD PLATÍ: SPOLEČNĚ ZA POSTUPEM, SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME !!!!!

Ve dvaadvacátém kole okresního přeboru přivítali fotbalisté Kralup zachraňující se celek z Liběchova. Zápas začal tlakem domácích, ale bez gólového vyjádření. Jako první se prosadili v deváté minutě hosté, když liběchovský hráč dorazil do šibenice vyražený přímý kop brankářem Křemenákem. O pět minut později měl velkou šanci kralupský Müller, ale prokličkoval se až do úhlu, odkud nestihl zakončit. Skóre srovnal zanedlouho Tarbaj po lehké střele, kterou podcenil brankář Liběchova. Zbytek poločasu se odehrál z velké většiny na polovině Liběchova. V prvním poločase se zastřeloval kapitán domácích Jeřábek, pro kterého byla branka až příliš malá. Velkou šanci měl pět minut před koncem J. Matějček, ale brankář Liběchova fantastickým zákrokem odčinil první gól. Do kabin se šlo za překvapivého výsledku 1:1. Do druhého poločasu vlétly Kralupy s cílem vstřelit rychlou branku. To se sice nepodařilo hned v úvodu P. Peškovi, ale v padesáté minutě se po přihrávce Topola zkušeně prosadil Tarbaj. O dvě minuty bylo na stadionu V Olších ještě veseleji, když po další přihrávce Topola skóroval do prázdné branky J. Matějček. V dalších minutách trefil Jeřábek spojnici a J. Matějček trefil ve velké šanci jen brankáře. Po hodině hry bylo zřejmé, že Liběchov odešel fyzicky a zápas byl pouze o tom, o kolik branek kralupští vyhrají. Další velkou šanci měl J. Matějček, ale opět trefil gólmana. O minutu se později se prosadil konečně nejaktivnější střelec zápasu Jeřábek, když se trefil v zápase přesnější hlavou po lahůdkovém centru Müllera. V sedmdesáté minutě zachránil Kralupy od branky Beneš a hned o minutu později běžel Müller od poloviny hřiště sám, obhodil brankáře a pohodlně zvyšoval na 5:1. Tato branka jakoby domácí trochu ukolébala a Liběchov patnáct minut před koncem snížil. Ovšem poslední dvě branky vstřelili zaslouženě domácí. Nejprve Jeřábek posadil míč na hlavu Müllera a tři minuty před koncem se po nahrávce V. Matějčka prosadil znovu Müller a zkompletoval za sedmnáct minut čistý hattrick. Výhra 7:2 byla naprosto zasloužená a po remíze rezervy Libiše s Veltrusy je v Kralupech hned lepší nálada. Čtyři kola před koncem mají kralupští na Veltrusy náskok sedmi bodů a na Libiš B dokonce devět. Teoreticky může být rozhodnuto už příští kolo, ale to by musely Veltrusy „doma“ prohrát se zachraňujícími se Dolními Beřkovicemi a Kralupy vyhrát na horké půdě Vojkovic, kde odehrají zápas v sobotu 25.5. od 17:00.

Branky Kralup: 18. a 50. Tarbaj, 52. J. Matějček, 64. Jeřábek, 70., 79. a 87. Müller

Sestava: Křemenák – Beneš, Černý, M. Pešek, P. Pešek – Topol (67. Vokoun), Jeřábek, Tarbaj (65. V. Matějček), J. Polák (56. Pexa) – Müller, J. Matějček