Postup do I.B třídy je po výhře v Libiši zase o něco blíže

TJ Sokol Libiš B - FK Kralupy 1901 1:4 (0:1)

V dohrávce prvního jarního kola se hrálo o hodně. Třetí rezerva Libiše přivítala lídra tabulky z Kralup, jenž měl o sedm bodů a jeden odehraný zápas více. Úvod utkání patřil domácím, kterým se podařilo usadit soupeře na jeho polovině. Velkou šanci měla Libiš už ve třetí minutě, ale Křemenák vytáhl skvělý zákrok. Kralupy se těžko dostávaly do šancí, ovšem udeřily jako první po půlhodině hry, kdy byl faulován ve vápně Müller a Tarbaj s přehledem proměnil penaltu. Libiš si do poločasu vypracovala ještě jednu stoprocentní šanci, ale domácí hráč mířil z malého vápna vysoko nad branku. Kralupy v prvním poločase vytěžily z minima maximum. Druhý poločas začal stejně, jako ten první. Hrála především Libiš a Kralupy se soustředily na obranu a vyrážely do nebezpečných protiútoků. Po deseti minutách druhého poločasu měli v rozmezí dvou minut domácí dvě šance, ale ani jednu nepoměnili. Naopak skóre se měnilo na druhé straně. Ve skvělé formě hrající J. Matějček obehrál dva protihráče, předložil Müllerovi míč na zlatém podnose a ten potvrdil status kanonýra. Aby toho nebylo pro libišské málo, tak o dalších deset minut později využil chyby v rozehrávce Jeřábek a zkušeně trefil k tyči na 3:0. Brankou vymazal skóre z prvního zápasu (0:3). Malou jiskřičku naděje vykřesala Libiš deset minut před koncem, kdy centrovaný balón spadnul na břevno a následná dorážka skončila v bráně. Do další šance už obrana Kralup domácí nepustila. Konečný výsledek zápasu určil po další chybě v obraně Libiše J. Matějček, ze kterého se stává konečně střelec. Dá se říci, že Libiš na tom byla kombinačně lépe a vytvořila si tři velké šance za nerozhodnutého stavu, ale fotbal se hraje na góly a ty střílely Kralupy. Zajímavostí je, že kralupští ze sedmi jarních zápasů vyhráli pokaždé druhý poločas při skóre 18:2. Zúročují se tak tréninkové dávky trenéra Šimka, které hostující hráči v zimní přestávce polykali. Výhrou se Kralupy přiblížily vysněně I.B třídě, která je opět o něco blíže.

Branky Kralup: 30. Tarbaj (pen.), 62. Müller, 73. Jeřábek, 83. J. Matějček

Sestava: Křemenák – Beneš, Černý, Krpec, Pixa – Topol, Jeřábek, Tarbaj (83. Pešek), Vokoun – Müller, J. Matějček