Premiéra v I.B třídě vyšla nováčkovi z Kralup na jedničku

FK Kralupy 1901 – SK Labský Kostelec 3:0 (1:0)

Po krátké letní přestávce přivítali fotbalisté Kralup v prvním zápase I.B třídy soupeře z Kostelce. Tento tým se v předchozích dvou sezonách do posledních chvil v soutěži zachraňoval, takže se na zrekonstruovaném pažitu dal čekat vyrovnaný souboj. První pětiminutovka patřila hostům z Kostelce, ale bez vážnějšího ohrožení branky. Poté už úřadovali v prvním poločase pouze domácí. Nejprve po akci Müllera nedosáhnul na míč J. Polák a o dvě minuty později střílel Tarbaj nebezpečně nad branku. Ve třinácté minutě už bylo na stadionu V Olších veselo, když po rohu Jeřábka nekompromisně zavěsil hlavou Řenč a vstřelil tak premiérovou branku Kralup v soutěži. Zbytek poločasu se odehrával za vytrvalého deště ve středu hřiště s minimem brankových příležitostí. I úvod druhého poločasu se hrál hodně opatrně a pro kralupské bylo klíčové, že přečkalo nebezpečnou desetiminutovku Kostelce, při které jednou nebezpečně hlavičkoval vedle hostující hráč. V pětapadesáté minutě udeřily znovu Kralupy. Tarbaj nepřesně vystřelil, ale míč doputoval až na zadní tyč, kde nabíhali dva hráči domácích a pro P. Peška nebyl problém doklepnout míč do sítě. Hosté se poté snažili s výsledkem něco udělat, ale celý zápas nabízeli prakticky stejnou hru. Celkem přesnou kombinaci, ale ve finální fázi byli naprosto neškodní. Největší šanci v zápase měl Kostelec osmnáct minut před koncem, kdy vyraženým míčem brankářem Křemenákem nejprve hosté orazítkovali tyč a posléze i břevno. Tento kritický moment domácí přežili a závěr zápasu patřil jim. Velkou šanci spálil J. Matějček, kterého stejně jako P. Peška vychytal brankář Kostelce. Tři minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku Tarbaj, jenž vystřelil z přímého kopu ze třiceti metrů a hostující brankář hrubě chyboval, když mu kluzký míč propadl až do branky. Kralupští se tak mohli radovat ze tříbodového zisku a i když to po prvním kole nic neznamená, tak zažívají pocit, jaké to je být na prvním místě v I.B třídě. Toto umístění se pokusí udržet už v sobotu, kdy se utkají od 17:00 na stadionu FC Mělník.

Branky: 13. Řenč, 55. P. Pešek, 87. Tarbaj

Sestava Kralup: Křemenák – P. Pešek, Černý, M. Pešek, Řenč – Topol, Jeřábek, Tarbaj, J. Polák (76. Pexa) – Müller, J. Matějček (87. Pixa)