První domácí ztráta všech tří bodů měla hořkou příchuť s aroma debaklu

V 9. kole narazili Kralupští na vedoucí celek Dolnobousovské SK. Domácí během týdne museli řešit už tak širokou marodku, kam před víkendem přibyl J. Polák a z pracovních důvodů nemohl nastoupit ani R. Polák, proto na lavičce usedlo trio hráčů z rezervy. Po delší době se zpět vrátil Vokoun a hned zaskočil na levou zálohu.


Hned v první minutě o sobě dali vědět hosté, kdy se před hostujícím útočníkem rozestoupila obranná čtyřka domácích (z daleka ne naposled) a tuto šanci musel hasit až brankář Luksík (záda mu kryl mladší nadějný brácha). Po této šanci přišly chvilky kralupského FK, který dokazoval, že na dně tabulky je neprávem a hosty přišpendlil k vlastnímu vápnu. Bohužel ani jednu ze svých několika brankových příležitostí nevyužil a hosté tvrdě trestali. Místo, aby domácí šli do vedení díky Topolovi, který selhal sám před brankářem přišel rychlý brejk po levé straně a přišla střela z hranice šestnácky, která při vší smůle byla tečována domácím stoperem do branky. Kralupské to nesložilo a všechny síly vložily do útoku, odměnou jim bylo několik slibných šancí, ale vyrovnání přišlo až z penaltového puntíku. Hosté dál hrozili spíše sporadicky a z brejků. Když už vypadalo, že do kabin se půjde za remízového stavu udeřili hosté a to velmi nečekaně, když už většina z přihlížejících se chystala na osvěžení v kiosku.

Začátek druhého poločasu měl být v režii domácích a jejich snaze vyrovnat bohužel tomu tak nebylo a domácí od první minuty druhého poločasu držel opět skvěle chytající Luksík. Druhý poločas nabídl opačný obrázek prvního, hosté byli častěji na míči a domácí hrozili spíše po ose Muller- Tarbaj- Jeřábek. Hosté skórovali až po individuální ztrátě ve středu pole, kdy ukázkově využily tuto nabídnutou šanci. Po této brance domácí odešli psychicky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. V krátkém rozmezí hosté udeřili ještě dvakrát a zápasu díky druhému poločasu jasně dominovali, domácí se snažili alespoň korigovat nepříznivý výsledek na přijatelnější podobu, bohužel jim v cestě stál vždy výborně chytající hostující gólman. Dolnobousovské SK bylo nejkvalitnější tým s kterým se kralupští letos utkali.

Duel rozhodly hrubé chyby jednotlivých hráčů, nemohoucnost v zakončení a vstřelení branky. V příštím kole čeká kralupské menší derby s týmem z Nelahozevse a to Dynamem, které se jako Kralupy nachází v hluboké krizi.

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode