Skvělá divácká kulisa sledovala triumf našich borců nad béčkem Slaného

Když se tyto dva celky potkaly v červnu letošního roku, bylo z toho veledůležité vítězství 4:3 pro tým ze Slaného, který se tak přiblížil k záchraně v soutěži. Dnes se obě mužstva střetla v prvním utkání sezony, na které se přišlo podívat více než tři sta diváků, a ti byli svědky triumfu domácích borců.

V úvodním dějství se hrála velice vyrovnaná partie, příliš šancí k vidění nebylo a hrálo se zejména ve středu hřiště.

První výraznější příležitost měl zhruba po půlhodině hry hostující kapitán Petr Volgner, s jeho slabým zakončením si však poradil brankář Petr Víšek, který ještě minulou sezonu strážil branku Viktorie Vestec.

Kralupští si v prvním poločase stejně, jako jejich soupeř, nevytvořili příliš šancí, v závěru úvodního dějství bylo však i přesto více než tři sta diváků svědkem gólu v hostující síti. Po odraženém balónu se trefila jedna z mnoha letních posil Tomáš Petr. 

Výsledkem tak bylo poločasové skóre 1:0 pro domácí mužstvo.

Druhá půle patřila kralupským fotbalistům, kteří od zahajovacího hvizdu druhého dějství svého soupeře přehrávali. 

Jednu šanci za druhou si sice nevytvářeli, i tak se ale v 65. minutě dočkali gólu na 2:0. Po faulu brankáře Petra Junka a následné standardní situaci se prosadil obránce Jiří Kabyl. 

V následujících minutách se hrálo především ve středu hřiště a bez větších příležitostí.

Zápas uzavřela branka na 3:0, o kterou se po rohovém kopu postaral Miloslav Houška.

A-tým tak vstoupil do nové sezony pohodovým vítězstvím nad soupeřem ze Slaného.

 

Hodnocení vedoucího mužstva Luboše Černého: První mistrovské utkání nás nečekal vůbec lehký soupeř. Slánské béčko disponuje mladými hráči a jejich mužstvo přijelo výborně fyzicky připravené. První poločas byl vyrovnaný. Slaný se nás snažil napadat a hrál velmi organizovaně. My jsme působili v úvodních dvaceti minutách zakřiknutě, což bylo dáno i velkými změnami v kádru před letošní sezónou. Tým si bude teprve sedat. Na konci prvního poločasu se nám podařilo Tomášem Petrem vstřelit branku na 1:0, a to mi přišlo jako zlom v utkání. Od začátku druhého poločasu jsme byli lepším mužstvem a soupeře přehrávali, z čehož pramenily další dvě branky, které vstřelili kanonýr Kabyl a Sláva Houška. Myslím, že náš letošní cíl, kterým je umístění v TOP 5, by mohl být naplněn. Tým je vhodně doplněn a kabina je zdravá, což je dalším milníkem pro úspěšnou sezónu. Kaňkou bylo zranění Kalabišky z 52. minuty, který byl kvůli zranění pravého kolene odvezen do nemocnice. Pozitivum byla krásná atmosféra utkání, které sledovalo 314 diváků. Tohle je přesně to, co chceme. Hrát fotbal pro lidi, kteří budou zároveň odcházet spokojeni z dobrého fotbalu. Tím bych chtěl ještě jednou všem přítomným na stadionu poděkovat.

 

FK Kralupy 1901 - SK Slaný B 3:0 (1:0) 

Góly: 44. Petr, 65. Kabyl, 86. Houška

Sestava: Víšek - Houška, Culek, Kabyl  (87. Řenč) - Hemr -  Emmer (80. Víteček), Kalabiška (53. Řezníček),  Chlapec, Janíček (77. Kulhavý) - Krejza (65. Mařík), Petr

Diváků: 314

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode