Srdnatý výkon našich borců v oslabení na body nestačil, Kosoř rozhodla dvěma slepenými góly

Když se tato dvě mužstva utkala na konci minulé sezony V Olších, byl k vidění fantastický obrat Kralup z 0:3 na 4:3. Hodně branek padlo i dnes v Kosoř Areně, tentokrát ovšem, i přesto, že Kralupy dokázaly srovnat z 2:0 na 2:2, rozhodly dva góly domácích během dvou minut o triumfu kosořských fotbalistů.

Na začátku utkání se hrála velice vyrovnaná a opatrná hra.

První výrazný moment zápasu přinesla 14. minuta. Po povedené akci mohl do prázdné branky zakončovat kapitán domácích Milan Černý, který byl ale na poslední chvíli stažen k zemi hostujícím Emmerem. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a odpískal pokutový kop pro domácí. Hostujícímu Emmerovi navíc udělil červenou kartu. Balón si na penaltu postavil sám Milan Černý a přesnou střelou nedal Víškovi šanci. Kosoř tak vedla 1:0.

V následujících minutách si oba celky dokázaly vypracovat několik zajímavých příležitostí, druhého rozvlnění sítě se ale diváci nedočkali.

Až těsně před koncem úvodního dějství byla v Kosoř Areně k vidění druhá branka a znovu na straně domácích. Po přihrávce Černého si balón kolem kralupského gólmana píchl Jan Křemen, který už se poté před prázdnou brankou soupeře nemýlil.

První poločas tak skončil za stavu 2:0 pro domácí mužstvo.

Trenér domácích Jakub Slunéčko provedl do druhého poločasu čtyři vynucená střídání a bylo to znát. Kralupští na svého soupeře vlétli, byli aktivní a v 54. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Po špatné komunikaci mezi mezi brankářem a jedním z obránců domácích se do šance dostala jedna z letních posil Kralup, kterou je Tomáš Petr. Hostující útočník udělal kličku gólmanu Frantovi a střelou do prázdné branky vrátil hostům naději na body.

V 65. minutě bylo na hostujících střídačkách ještě o něco veseleji. Tečovaná střela Stanislava Maříka ze strany vápna totiž zapadla za záda kosořského brankáře, a to znamenalo srovnání skóre na 2:2.

Poté ale začali iniciativu znovu přebírat domácí a dvěma slepenými brankami odskočili svému soupeři znovu na rozdíl dvou branek. Nejprve se v 75. minutě prosadil centrovaným míčem, který skončil v brance, Marek Brož a o dvě minuty později vsítil svou druhou branku v zápase Jan Křemen.

Ve zbývajících minutách už se utkání dohrávalo. Kosoř hlídala dvoubrankový náskok a kralupští už se na zázračný obrat nezmohli. Za zmínku stojí akorát šance střídajícího Glogase, která ale ve snižující gól přetavena nebyla.

Kosoř tak doma přemohla fotbalisty Kralup 4:2.

Hodnocení vedoucího mužstva Luboše Černého: Dnes jsme odehráli výborné utkání, i když jsme od 14. minuty hráli po vyloučení Jardy Emmera v deseti a v poločase prohrávali 2:0. Vrátili jsme se bojovným výkonem do utkání, po brankách Standy Maříka a Tomáše Petra jsme vyrovnali a ještě v 75. minutě jsme hráli nerozhodně 2:2. Bohužel jsme stav neudrželi a po dvou slepených brankách prohráli 4:2. Hráčům nemáme co vytknout. I přesto, že jsme hráli o deseti, tak jsme nesložili zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Jak se říká, že utkání se dá prohrát, ale musí se na hřišti nechat všechno a bojovat do poslední minuty, tak to byl přesně tento případ. Nemáme se za co stydět. Odjíždíme bez bodu, ale se vztyčenou hlavou. Těšíme se na vás příští týden s Českým lvem Beroun.

FK Kosoř - FK Kralupy 1901 4:2 (2:0)

Góly: 15. Černý, 44. a 77. Křemen, 75. Brož - 54. Petr, 65. Mařík

Sestava:  Víšek - Emmer, Culek, Houška, Kabyl - Řezníček (84. Glogas), Chlapec, Hemr (64. Víteček), Janíček - Mařík - Petr