Výhra Kralup se zrodila až ve druhém poločase

FK Pšovka Mělník B – FK Kralupy 1901 0:4 (0:0)

V devatenáctém kole okresního přeboru zajížděl lídr tabulky z Kralup na hřiště rezervy mělnické Pšovky, která naopak uzavírá tabulku. Vzhledem k tomu, že v sobotu prohrály Veltrusy a nedohrán byl zápas Libiše B, tak se mohly kralupští více odtrhnout od těchto soupeřů v boji o první místo. Už první minuta naznačila, jakým směrem se bude odvíjet zápas. Do šance se prodral Müller, ale mířil vedle. O dalších pět minut měl velkou šanci J. Matějček, jenže mířil jen do brankáře. Po patnácti minutách hry se po nádherné přihrávce Tarbaje dostal do šance Müller, přehodil brankáře, ale z brankové čáry vykopával míč domácí hráč. Obrázek hry zůstával nadále stejný. Hosté z Kralup se snažily kombinovat a překonat obranu Pšovky. Do poločasu měl ještě jednou šanci Müller, ovšem z úhlu trefil brankáře Pšovky. V poslední minutě prvního poločasu měla velkou šanci Pšovka, ale prodloužený přímý kop vytěsnil Křemenák mimo dosah tří tyčí. První poločas skončil bez branek a trenér Šimek se rozhodl poslat do hry Pexu místo Vokouna. Tento tah se mu povedl, protože Pexa předvedl skvělý výkon a na hřišti byl hodně vidět. Dokonce se dostal hned do šance, ale mířil vedle. Tlak gradoval a bylo jen otázkou času, kdy Kralupy udeří. Podařilo se v šestapadesáté minutě, ve které se prosadil Tarbaj po přihrávce Müllera. Druhou branku Kralup přidal J. Matějček, pro kterého to byla desátá branka v sezóně. O deset minut později měl velkou šanci znovu Müller, když postupoval zcela sám na brankáře, jenže mířil vedle. Definitivní jistotu zisku tří bodů potvrdil z přímého kopu Černý a v samém závěru přidal další gól J. Matějček, který v pěti jarních zápasech zaznamenal sedmý gól. Ve středu od 15:00 změří kralupští síly proti legendám českého fotbalu a v neděli přivítají od 17:00 na domácím hřišti tým z Velkého Borku.

Branky: 56. Tarbaj, 63. a 88. J. Matějček, 84. Černý

Sestava Kralup: Křemenák – Beneš, Černý, Krpec, Řenč – Topol, Jeřábek, Tarbaj (80. P. Pešek), Vokoun (46. Pexa) – Müller, J. Matějček