Z bahenní bitvy jsme vydřeli důležitou výhru

Ve čtvrtém jarním kole jsme přivítali dalšího soupeře z elitní šestky okresního přeboru. V podzimním duelu v Tišicích se nám podařilo vyhrát jednoznačným skóre 5:1, ale nejen nedělní počasí naznačovalo, že tentokrát to tak snadné nebude. Vytrvalý déšť a náročný terén hrál do karet spíše hostům, kteří měli patrnou výškovou převahu dokázali jí zúročit.

Naše obrana si v úvodu nemohla na klouzavý pažit zvyknout a hosté po chybné rozehrávce orazítkovali tyč Půčkovi branky. Následnou dorážku kralupský brankář zlikvidoval. Domácí se však nepoučili a v 27. minutě již přišel trest. Po krásné střele jednoho z hostujících hráčů se míč odrazil od břevna, aby ho dobíhající tišický záložník hlavou doklepl do branky. Poprvé v jarní části musel náš tým dotahovat vedení soupeře. Kralupským hráčům nevycházela kombinace a většinu útočných akcí srdnatě bojující hosté zastavovali nedovolenými zákroky. Ze standartních situací se nám dlouho nedařilo ohrozit hostující branku. Až v 38. minutě se k přímému kopu zhruba z dvaadvaceti metrů postavil Tarbaj, který se technickou ranou snažil obstřelit zeď bránících hráčů Tišic. Jeden z nich zasáhl míč rukou a sudí nařídil pokutový kop. Ten následně s jistotou proměnil Tarbaj. Těsně před koncem poločasu týž hráč otočil vývoj skóre, když využil kluzkého terénu a prudkou ranou z pravé strany překonal hostujícího brankáře. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Tři minuty po přestávce však bylo opět srovnáno. Pronikající hostující útočník byl nedovoleně zastaven na hranici šestnáctky a následný přímý volný kop dokázali hosté chytře přetavit ve vyrovnávající branku. Vytrvalý déšť a stále se zhoršující terén téměř znemožňoval jakoukoli kombinaci a utkání se tak změnilo v bahenní bitvu s řadou hlavičkových soubojů. Utkání rozhodl uzdravený Jeřábek, který přešel přes dva hráče a umístěnou střelou k tyči rozhodl o tom, že všechny body zůstanou V Olších. Do konce utkání sice zbývalo ještě něco málo přes deset minut, během nichž na obou stranách zazvonila tyč, ale branka už nepadla, a tak jsme mohli slavit vydřené vítězství.

Vedoucí Dynamo dokázalo naplno bodovat na hřišti Pšovky B, takže odstup devíti bodů stále trvá.