Z Čečelic bez bodu

Los druhého jarního kola nám přisoudil výjezd na malinké hřistě do Čečelic, kde své domácí hraje místní Sokol. Čečeličtí se před zápasem nacházeli na druhé příčce a my jsme byli stále devátí.

Vstup do zápasu se povedl na jedničku. V úvodních dvaceti minutách jsme domácí doslova přišpendlili na jejich polovinu, kteří si s naší hrou nevěděli rady. Hned po pár vteřinách hry se do velké šance dostal Denis Klier, ale mířil jen těsně vedle pravé tyče. V deváté minutě jeden z domácích obránců zblokoval centr aktivního Kliera rukou ve vápně a nařízený pokutový kop proměnil Matěj Řenč. Pak se v šanci objevil Pakandl, ale gólmana Fryka nepřekonal. Klier střelou z dobrých pětadvaceti metrů opět jen o kousíček netrefil branku. Poté se po ose Kinter – Pakandl objevil míč u Kefurta, ale jeho střelu šajtlí opět lapil gólman.

Nedáš – dostaneš. Opět toto pravidlo zafungovalo. Domácí začali pouze nakopávat dlouhé balóny, jeden takový neodhadl Luboš Černý, který nepovedeným odkopem namazal přímo do běhu útočníkovi a bylo rázem vyrovnáno.

Tyto nakopávané míče dělaly naší obraně obrovské problémy, což vyústilo v další dva góly v naší síti. Nutno však podotknout, že ten druhý padl z jasného ofsajdu, ale pomezní Marii Kortanovou snad muselo oslnit ostré Slunce, že takto jasnou a přehlednou situaci neviděla.

Taktika do druhého poločasu byla jasná. Nesložit zbraně a pokusit se alespoň vyrovnat. Tuto snahu však krotil hlavní rozhodčí Petr Malíř, který naše snahy brzdil neodpískanými, někdy až likvidačními fauly na naše hráče. Domácí pak výhodu „dvanáctého hráče“ využili ve čtvrtý gól. V úplném závěru jsme korigovali výsledek dvěma góly. Na 4:2 z pohledu domácích snižoval z přímého kopu Richard Kinter a na konečných 4:3 proměnil druhou penaltu v zápase Matěj Řenč.

Veškerou vinu však nelze shazovat na sudí. Kdybychom proměnili všechny šance, radovali bychom se z vítězství a ani rozhodčí by nic nezmohli. Takto jsme pouze ztratili další body v honbě za lepším konečným umístěním.

TJ Sokol Čečelice – FK Kralupy 1901 4:3 (3:1)

Góly: 22., 25. a 32. D. Černý, 81. Resl – 9. z pen. a 90. z pen. Řenč, 89. Kinter

Sestava: Šuda – Řenč, Černý, Froněk (46. M. Pešek), Kinter – D. Klier, M. Kolmistr, Kefurt, Kulhavý – Pakandl (57. Růžička), Dobiáš

Rozhodčí: Petr Malíř – Marie Kortanová, Marian Slavkovský