Z povltavského derby jsme vyšli vítězně!

K prvnímu mistrovskému utkání jarní části sezóny jsme na našem stadionu přivítali v povltavském derby Sokol Dolany. Hosté se před tímto zápasem nacházeli na druhém místě, my jsme byli s pouhými patnácti body devátí.

Vstup do utkání byl vydařený. Prvních zhruba pětadvacet minut jsme hráli místy i pohledný fotbal a hosty jsme nepustili do žádné výraznější šance. Náš povedený úvod vyvrcholil gólem. Dobiáš vybojoval přímý kop na hranici šestnáctky, ke kterému se postavil Richard Kinter a i díky mírné chybě gólmana Nejedlého nás střelou na vzdálenější tyč poslal do jednobrankového vedení.

Poté převzali iniciativu dolanští hráči. Problémy nám dělal především kapitán Špička, dirigent hry hostů. A právě on ve dvaačtyřicáté minutě přesnou kolmicí za obranu vyzval Hudce ke skórování, který střelou na přední tyč překonal Langa v bráně.

Druhý poločas začal z obou stran opatrněji. Poté, co jsme přežili šanci Špičky, kterého skvěle vychytal Lang, jsme udeřili z rychlého protiútoku. Kinter vyvezl míč po levé straně, vyměnil si ho s Vojtěchem Pakandlem a následně přesnou přihrávkou našel úplně volného Dobiáše, který střelou na zadní tyč rozvlnil síť branky hostů.

Šanci na zvýšení rozdílu měl pak ještě v nastaveném čase Dobiáš, ten ale mířil jen těsně vedle pravé tyčky.

Vstup do druhé poloviny sezóny se povedl a před početnou diváckou kulisou jsme porazili Dolany 2:1.

FK Kralupy 1901 – TJ Sokol Dolany 2:1 (1:1)

Góly: 18. Kinter, 74. Dobiáš – 42. Hudec

Sestava: Lang – Řenč, Froněk, Černý, Kinter – Šíma (60. D. Klier), Polák (82. V. Matějček), Kefurt, Pexa – Dobiáš, Růžička (46. Pakandl)

ČK: 81. Pexa – 81. Žlab

Rozhodčí: Petr Driml – Jiří Blahout, Jiří Horvát