Z Votic vezeme tři body, druhé vítězství v řadě režírovali Krejza s Pakandlem

Fotbalisté Kralup, kteří v minulém kole neuspěli v Podlesí, zajížděli tentokrát na půdu posledních Votic. Papírový outsider brzo vedl, za pár minut však bylo srovnáno. Domácí si ale po půlhodině hry vzali krásným gólem Königsmarka vedení zpět, na body to ale díky kralupskému produktivnímu startu druhé půle, který režírovali střelci z úvodního dějství Krejza s Pakandlem, nakonec nestačilo.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se bleskovým gólem ujali vedení. Po brejku, který zastavil kralupský gólman Víšek, se ale k odraženému balónu dostal Tomáš Říha, jenž přeloboval hostujícího brankáře a mohl se radovat.

Stejně rychlé, jako byla votická branka, bylo i kralupské vyrovnání. V 6. minutě srovnal skóre na 1:1 pěknou střelou mladý Vojtěch Pakandl, pro kterého to byla premiérová trefa v kralupském A mužstvu.

Následující minuty byly vyrovnané s o trochu větším držením balónu pro hostující fotbalisty.

Po půlhodině hry se však podruhé v utkání z vedení radovali votičtí. Odražený míč si po rohovém kopu našel David Königsmark a krásným volejem překonal bezmocného Víška.

Hosté ale dokázali znovu rychle odpovědět. Po šesti minutách od druhé inkasované branky vyrovnal z dorážky na 2:2 nejlepší kralupský střelec v probíhajícím ročníku Luboš Krejza.

Úvodní gólové dějství tak skončilo za nerozhodného stavu 2:2.

Kralupští vstoupili do druhého poločasu výborně, jelikož se už ve 48. minutě poprvé v zápase radovali z vedení. Svůj druhý přesný zásah v utkání si připsal Vojtěch Pakandl.

Neuběhlo ani deset minut a hosté vedli o dvě branky. Po individuální akci a centru Štěpána Janíčka vstoupil do klubu dvougólových střelců dnešního zápasu po přesné hlavičce také Luboš Krejza.

Ve druhém poločase již byli lepší favorizovaní hosté z Kralup, kteří si během druhé pětačtyřiceti minutovky vytvořili několik dalších příležitostí. Nejvíce šancí měl v poslední době se trápící Tomáš Petr, kterému se střelecky nedařilo ani dnes. Jednou jeho pokus chytil brankář Jaroslav Šanda a podruhé ho v samostatném nájezdu po přihrávce Glogase zastavila tyč. Právě mladý Michael Glogas byl dalším hráčem, který se mohl zapsat mezi úspěšné střelce utkání, i jeho ale v příležitosti vychytal votický gólman.

Kralupy už sice další branky nepřidaly, dvougólový náskok si ale pohlídaly, a z Votic si tak odvážejí všechny tři body.

Hodnocení Luboše Černého: Zajížděli jsme do Votic, k poslednímu celku tabulky. Hrálo se na těžkém terénu a domácí potřebovali nutně bodovat. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Situaci ztížilo to, že se domácí hned ve 3. minutě ujali vedení. V 6. minutě jsme naštěstí brankou Pakandla vyrovnali. V polovině poločasu se domácí po krásné střele ujali vedení, ale opět jsme záhy srovnali stav na 2:2 brankou Krejzy. Poločas skončil remízou 2:2, která byla asi zasloužená. Po poločasové promluvě trenéra jsme zlepšili náš výkon a v prvních patnácti minutách druhého poločasu jsme díky brankám Pakandla a Krejzy zvrátili utkání na svoji stranu. Od té doby už domácí neměli morální síly se zápasem něco udělat a my jsme neproměnili ještě další příležitosti. Odvažíme si z Votic důležité, a po zlepšeném výkonu ve druhém poločasu i zasloužené tři body za vítězství 2:4. Další pozitivum je, že se nám podařilo do sestavy zabudovat odchovance Pakandla s Glogasem, kteří v posledních utkáních předvádí výborné výkony a první jmenovaný se tentokrát dokázal i dvakrát střelecky prosadit, k čemuž mu samozřejmě gratulujeme.

SK Votice - FK Kralupy 1901 2:4 (2:2)

Góly: 3. Říha, 30. Königsmark - 6. a 48. Pakandl, 36. a 57. Krejza

Sestava: Víšek - Řenč, Houška, Culek, Emmer - Řezníček (37. Glogas) - Pakandl, Hemr, Janíček - Krejza (78. Neumann), Petr

Rozhodčí: Marek Soukup - Pavel Žáček, Jan Stehlík